8 Юни, 2026

Резултат от теста за интелигентност на кандидати за 43-ото НС

Резултат от теста за интелигентност на кандидати за 43-ото НС

Едва 16 кандидат-депутати от две предизборни листи се отзоваха на поканата на „МЕНСА България” да се явят на тест за интелигентност, съобщи Нова ТВ.

Организацията покани в началото на предизборната кампания всички кандидати-депутати за 43-тото Народно събрание да се явят на теста с цел по-добро представяне пред народа.

Успоредно с предложението към кандидатите за парламента, МЕНСА отправи такова и към водещите на телевизионни предавания с условието, че за тях не е задължително да си обявяват резултата. Целта на това е да се покаже, че няма нищо страшно в това човек да се яви на теста, обясняват от организацията. От всички явили се водещи, трима обявиха официално резултата си.

Кандидат-депутатите все още могат да се явят на теста за интелигентност преди изборите на 5 октомври, напомнят от "МЕНСА България”.

Резултат от теста за интелигентност на кандидати за 43-то НС

Кандидати за 43-то НС

Име

Партия

IQ

Проценти


Наталия Петрова Димитрова-Попова

ПП ЗЕЛЕНИТЕ

106 59

Георги Румянов Стойчев

коалиция: Левицата и Зелена Партия

114

73

Добромира Иванова Григорова ПП ЗЕЛЕНИТЕ 129 88
Иван Велков Велков ПП ЗЕЛЕНИТЕ 129 88
Борислав Димитров Сандов ПП ЗЕЛЕНИТЕ 116 75
Анна Бориславова Пелова ПП ЗЕЛЕНИТЕ 154 99
Веселин Николаев Веселинов ПП ЗЕЛЕНИТЕ 156 99
Емил Борисов Петров ПП ЗЕЛЕНИТЕ 100 50
Васил Василев Кънев ПП ЗЕЛЕНИТЕ 150 98
Константин Емилов Момчев ПП ЗЕЛЕНИТЕ 132 91
Зарица Георгиева Динкова ПП ЗЕЛЕНИТЕ 132 91
Аглика Илиева Крушовенска ПП ЗЕЛЕНИТЕ 150 98
Андрей Христов Ралев ПП ЗЕЛЕНИТЕ 132 91
Тодор Йорданов Тодоров ПП ЗЕЛЕНИТЕ 156 99
Милен Благоев Стоянов ПП ЗЕЛЕНИТЕ 122 82
Владислав Панчев Панев ПП ЗЕЛЕНИТЕ 154 99

Медии

Име

Медии

IQ

Проценти


Кристиана Стефанова

Канал 3

124

84
Даниел Савов Канал 3

140

95
Диана Радева ТВ7

140

95
Сподели:
Официално отварят временния обходен път над свлачището Пампорово – Смолян

Официално отварят временния обходен път над свлачището Пампорово – Смолян

Няма да се допуска движение на аквомобили над 3,5 тона

„Кошница с грижа“ тръгва днес: държавата и големите вериги обединяват сили срещу високите цени

„Кошница с грижа“ тръгва днес: държавата и големите вериги обединяват сили срещу високите цени

Инициативата идва на фона на продължаващите обществени дискусии за ръста на цените на храните и необходимостта от по-ефективни механизми за защита на потребителите. Основната ѝ цел е да осигури по-голяма предвидимост на разходите за домакинствата

Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани,  МВР да проверява всеки със скъп автомобил

Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани, МВР да проверява всеки със скъп автомобил

"Всички тези хора от гонките са известни. Те карат скъпи коли, много често са сътрудници или информатори на полицията, занимават се с престъпления, с наркотици", каза той

Коментари (0)