Ремонтът на "Дунав мост" от румънска страна се подновява, съобщиха от "Гранична полиция" в Русе след получено уведомително писмо от румънските им колеги. Ремонтните дейности ще продължат до 28 април тази година. В резултат на това периодично ще бъде затваряно по едно платно за движение на мостовото съоръжение. Начало на рехабилитацията на моста от румънска страна бе поставено през лятото на миналата година, като дейностите бяха спрени през средата на ноември заради настъпващия зимен сезон.
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.