6 Декември, 2025

Събарят временни ромски жилища във Враца

Събарят временни ромски жилища във Враца

Акция по събаряне на опасни сгради започна във Враца. В тях бяха временно настанени ромски семейства, които се оплакаха, че остават на улицата. От общината коментираха, че още преди четири месеца са предупредили наемателите да напуснат.

В сградите на бившето ХЕИ в центъра на Враца преди години са били настанени осем ромски семейства, впоследствие в тях са се самонастанили още 15. "Сградите са опасни в санитарно-хигиенно отношение, поради тази причина извеждаме хората, те не могат да бъдат пренастанени, поради това, че са нередовни наематели и самонастанили се", обясни Пламен Иванов от общината във Враца пред бТВ. Задълженията на наемателите са в размер на 15 хиляди лева.

Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“