23 Декември, 2025

Съкратиха шефка на спешното в Пирогов, тя подозира че е поръчка

Съкратиха шефка на спешното в Пирогов, тя подозира че е поръчка

Спешният медик и председател на Асоциацията на работещите в спешната помощ д-р Десислава Кателиева е била съкратена от „Пирогов” днес, след година работа в лечебното заведение, съобщава Дарик.

Пред медията тя лично е изразила убеждение, че отстраняването и е било „поръчково” и го свързва с факта, че има "смелостта да казва истината". От болницата към момента не са потвърдили информацията, очаква се по-късно ръководството й да излезе със становище по случая.

Спешният медик изрази недоволство от смяната на ръководството на „Пирогов”, а преди седмица се включи, заедно с няколко специализанти, в друго недоволство, провокирано от желанието на травматолога д-р Атанас Кацаров да напусне Клиниката по детска травматология заради предстоящ ремонт. Впоследствие обаче се оказа, че ремонтът е иницииран от предишното ръководство на болницата, а специализантите поднесоха своите извинения за проявата.

"С моите 22 години стаж в спешната медицина не съм нужна на болница "Пирогов". За мен това беше отвратително. Всичко друго очаквах, но по този начин да ме изхвърлят от болницата, след като имам специалност, стаж, добър лекар съм. Това е унизително", каза докторът.

Договорът на д-р Десислава Кателиева е прекратен на основание - прекратяване на трудов договор за допълнителен труд в Кодекса на труда. Д-р Кателиева е работила в „Пирогов” на втори трудов договор, информират от болницата. Изплатено й е обезщетение за неспазено предизвестие. Прекратяването на трудовия договор е в съответствие с действащо законодателство на България, категорични са от болницата.

     
Сподели:

Коментари (0)

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Препоръката на началника на отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ е да се наблюдават приятелите, да се следи дали някой минаващ покрай масата не минава и капва нещо, да не се оставят напитките без надзор и да се покриват с капачета и салфетки

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

И тази сутрин София е в жълтия сектор по замърсяване на въздуха, сочи справка на БГНЕС в сайта за качеството на въздуха IQAir

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Участниците представиха богато разнообразие от ръчно изработени коледни играчки и сувенири, хранителни продукти, дървени и шивашки изделия