26 Февруари, 2026

Сашо Диков сменя Росен Петров в бТВ

Сашо Диков сменя Росен Петров в бТВ

Сашо Диков е получил предложение от Би Ти Ви да заеме мястото на Росен Петров в телевизията, пише "24 часа".

Нещо като да прави "Нека говорят". Всъщност поканата към него не е да заеме мястото на водещия в публицистичното токшоу, а да прави свое съвсем ново предаване. То ще се излъчва в неделя в часа на "Нека говорят" и ще се конкурира с "Всяка неделя" на Кеворк Кеворкян по Нова тв.

Ако той приеме предложението, вероятно "Нека говорят", което е външна продукция на "Дрийм тийм" ("Столичани в повече"), ще спре или ще бъде преместено в друго време. Сега негови водещи са Жени Марчева и Михаил Дюзев.

Не е изключено Диков да бъде поканен и за друг тип токшоу, което да води с дъщеря си Петя. Това е един от вариантите, който също се обсъжда от ръководството на телевизията. В момента тя прави предаването за лайфстайл COOL...T, което се излъчва по Би Ти Ви в събота от 11 ч.

"Нищо още не се знае, защото нищо не е категорично решено и подписано. Аз сам съобщих за поканата на Би Ти Ви преди време в предаването си по Нова тв. Ще има новина, когато реша дали да приема", каза Диков пред "24 часа".

Тръгне ли да се мести, известният тв журналист вероятно ще го направи от септември. До средата на юли той има договор с компанията "Телеман" ("Горещо"), която продуцира токшоуто му "ДикOff" по Нова тв в момента.

Сподели:

Коментари (0)

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta потвърди, че ще закрие самостоятелния сайт messenger.com през април 2026 г. Съобщенията ще бъдат достъпни само през Facebook и мобилното приложение.

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

По време на събитието бяха представени и обобщени резултати от национално представително социологическо проучване на Агенция "Тренд" за обществените очаквания към местната и централната власт

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев