5 Февруари, 2026

Секретарка в Пирогов взимала 35 бона годишно отгоре

Секретарка в Пирогов взимала 35 бона годишно отгоре

Нарушението е посочено в доклада на Инспектората на здравното министерство, въз основа на който бяха направени пет акта на шефа на “Пирогов” професор Димитър Раденовски, който по-късно бе уволнен. Въпреки скандалите той не само не прекратил бонусите на Неля Стойчева, но подписал нова заповед със задна дата за тях. С документ от 16 ноември, три дни преди уволнението му, Раденовски удължил практиката секретарката да получава 5% от парите на всеки чужденец, за неопределено време, считано от 6 ноември, пише "Телеграф".

Само за 2010-2011 г. парите, които чужди граждани са платили за лечението си, са от порядъка на 700 000 лв. Това означава, че секретарката е гушнала най-малко 35 бона. А още през лятото стана ясно, че тя е прибрала над 100 000 лв. като допълнително материално стимулиране към заплатите си. Само от премиите, разпределяни в отделението по спешна неврохирургия за периода от януари 2010 г. до края на април 2012 г. тя е взела над 30 000 лв. На същия принцип е получила от детска травматолигия 4126 лв.

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"