Северозападът на протест. С митинг с духова музика жителите на региона настояват за по-добра инфраструктура, показа репортаж на Нова ТВ.
Протестиращите блокираха международния път за „Дунав мост 2”. Те настояват за изграждането на магистрала от Видин към София и тунел под прохода Петрохан.
В срок от една седмица те искат да бъде взето решение от Министерски съвет за незабавно стартиране на процедурите за изграждане на магистралния път.
От своя страна от АПИ заявиха, че през 2018 г. стартират процедури за изграждане на 85 км четирилентов път от Видин до София. Протестиращите обаче се заканиха, че ще останат на пътя до довечера и няма да се откажат, докато не виждат реален проект за магистрала.
![Северозападатът на протест - хората искат магистрала София-Видин](/static/downloads/uploads/Images2/p/protest_sever_zapad.jpg)
Протестиращите блокираха международния път за „Дунав мост 2"
Фактор Фактор
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година