6 Април, 2026

Шансът миньорите в Ораново да са живи минимален

Шансът миньорите в Ораново да са живи минимален

 

В 11-ия ден екипите работят в нормален режим, който по нищо не се отличава от производствения.

По последни данни, през изминалата нощ трябваше да се заобиколи най-тежкия участък в рудника, след което да се продължи в галерията, в чиито край се предполага, че са затрупаните на 16 юли миньори Михайлов и Лазаров.

Новата галерия, която се прокопава стои Т-образно на затрупаната. След първите 6 метра миньорите са направили снощи т. нар кръст или завой и са напреднали по дългата 20 м отсечка от схемата с още 2.5 метра.

"След толкова време трудно може да се говори за спасителна акция", заяви пред БНР управителят на мината."Просто искаме да открием затрупаните си колеги и да установим след анализ на място, какво е станало", допълни той. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Засега няма наводнени къщи, ниви и пътища, съобщи областният управител на Велико Търново

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Националната програма е свързана с популяризиране на приемната грижа, което ще даде възможност за отглеждане на децата в семейна среда, когато е невъзможно те да растат в родните си семейства или при близки

Пролетният базар в Тетевен донесе приятни емоции, много настроение и празничен дух

Пролетният базар в Тетевен донесе приятни емоции, много настроение и празничен дух

Събитието се състоя на пл. „Сава Младенов“ и събра на едно място традиции, творчество и много усмивки