Полицаите ни явно са гледали много филми. Това заяви шефът на "Вътрешна сигурност" Павлин Коджахристов, цитиран от "Дарик" по повод арестуваните снощи в София полицаи.
В края на миналата година в бизнеса на двамата полицаи от СДВР настъпва неприятен обрат, тъй като действията им са засечени от МВР. Единият задържан - Божидар Милев на 24 години, отива на проверка в общежитие в Студентски град, когато след обиск открива наркотици и започва да изнудва един от студентите да пласира негова дрога в Студентски град. Младежът обаче подава сигнал в полицията и започва системно съдейства на разследващите срещу младия полицай.
По време на телефонното подслушване разследващите стигат и до другия полицай - Николай Апостолов, обясни Коджахристов. "Това са двама полицейски служители, които нямат пряка връзка помежду си. Всеки един от тях извършваше престъпната дейност самостоятелно. Т.е. не бихме могли да кажем, че има някакъв организиран състав на престъпна дейност.
Връзката между тях беше източникът на информация", посочи той. "За пръв път в живота ми, откакто съм директор на тази дирекция, се случва служител на министерството, след като е предпреден, че трябва да бъде задържан, да извади пистолет. Повярвайте ми, изстрелът не беше насочен в посока въздуха", разказа още Коджахристов.
24-годишният Божидар Милев има само
две години стаж в системата. "По наична, по който говори с лицето,
източник на информацията, създаде ни представа, че той е влязъл в тази система, само за да
се занимава с подобен род неща.Вторият служител,
който бешезадържан в района на "Бъкстон" беше по-опитен,
включително в действията си и провеждането на срещите", допълни
той.
В крайна сметка, арестът на двамата служители на СДВР стана основание за тежък
извод. "За съжаление, част от служителите явно гледат твърде много филми.
Не забелязват, че в края на краищата има някаква справедливост и тя в повечето
случаи е възмездна", заключи Павлин Коджахристов.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година