3 Март, 2026

Шофьорът на катастрофиралия в Македония отрече да заспивал на волана

Шофьорът на катастрофиралия в Македония отрече да заспивал на волана

Товарен автомобил, навлязъл в насрещната лента за движение, е станал причина за катастрофата с българи в Македония от 2 февруари. Това заяви шофьорът на автобуса Любомир Лазаров в емоционално интервю за Нова тв.

„Помня какво се случи. Не съм заспивал на волана. На 2 февруари тръгнах в 5:30 часа за Скопие. На 4 км от Скопие бе закъсал другия автобус. Срещу мен наближаваше тир. Половината от предницата му караше по осевата линия или малко навътре в моето платно. Там и участъкът е малко по-тесен. По инстинкт завих надясно, за да избегна удара. Когато продължих, за да изляза, задницата на автобуса започна да слиза в канавката. Тогава автобусът се удари в дърветата и при самото спиране, машината се обърна”, разказа Любомир Лазаров от село Слатино, Дупнишко. Той е шофьорът на катастрофиралия в Македония автобус – инцидент, който като по чудо се размина без жертви. „След като се обърна, започнахме да помагаме на хората, да ги вадим от автобуса. Дойдоха и други хора от селото, полиция и линейки”, спомня си Любомир. Той обаче е категоричен, че не е превишавал максимално разрешената скорост. „Най-много да съм карал със 70 км/час", категоричен бе той.

Собственикът на фирмата Кирил Илков се оплака, че шофьорът му е изчезнал след разпита в полицията в Крива паланка и не може да се свърже с него. Любомир обаче твърди, че двамата са се чули два пъти – веднъж, докато бил в болницата, и още веднъж, когато бил на разпит в полицията. На въпрос дали смята, че има вина за инцидента, той заяви: „Който не работи, той не греши. Но за вина не мога да кажа”. Вчера автобусът беше изтеглен с тежка техника обратно на пътното платно. В момента фирмата го тегли на собствен ход към България. Според собственика превозното средство е било изправно.

Сподели:

Коментари (0)

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Тази дата завинаги ще остане символ на национално достойнство, на силния български дух и на стремежа към независимост и справедливост, каза кметът на града в словото си за празника

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

Пролетната ваканция за учениците ще бъде от 4 до 13 април

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

За пореден път забрави, че освен руснаци, за свободата ни дадоха кръвта и живота си и хиляди украинци, румънци, поляци, сърби, финландци