Ситуацията в страната се усложнява с всеки изминал час. Сняг и лед отново блокираха основни пътища. Затворени са части от магистралите „Тракия” и „Хемус”. Ограничението за АМ „Тракия” е за участъка от п.в. „Зимница“ до Бургас. Причината е силният вятър и навяванията.
Ограничението на „Хемус” е в участъка София – Ябланица заради снегопочистване. Във Варненска област се спира движението на всички МПС по пътя Нови пазар-Добрич, Ветрино-Добротич, Добротич-Вълчи дол и Суворово-Вълчи дол поради силен вятър и навявания.
Ограничено е движението на МПС над 12 тона по пътя Бургас-Обзор и Обзорски проход поради снегопочистване. Ограничава се движението на товарните автомобили над 12 т по третокласната пътна мрежа в Бургаска област. Ограничено е движението на МПС над 12 т по пътя Гурково-Сливен и Гурково-Нова Загора поради затворения Проход на Републиката и силен снеговалеж.
Заради снегопочистване има ограничение и за МПС над 12 т по пътя Кюстендил - ГККП "Гюешево". От АПИ апелират шофьорите да се движат с повишено внимание по пътя Мещица - Брезник поради намалена видимост и силен вятър. Ограничава се движението на МПС над 12 тона по третокласната пътна мрежа и в област Габрово.
Още от Улицата
Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой
Даниел Генков допуска, че част от участниците може да проявяват диссоциални черти, които се развиват при някои от подрастващите и се свързват с нездрава, проблемна семейна среда
Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред
Ще продължа да настоявам Министерството да представи пълните мотиви и анализи, преди да бъдат предприети действия, които могат да променят из основи системата на социалното подпомагане
Ивайло Мирчев: Пеевски се нареди сред редовите пътници
Ореолът на недосегаемост не пада с една снимка от нормален полет, а с проверки, документи, произход на средства и реални последици, казва политикът