28 Февруари, 2026

Скандално: Ректор на УНСС опростачва и чалгализира нашите студенти

Скандално: Ректор на УНСС опростачва и чалгализира нашите студенти

Те настояват заради скандална заповед на ректора на УНСС проф. Стати Статев с № 2013 от 25.09.2013 г., с която той определя коя ще е фирмата наемател на новата дискотека в Стол № 33 в Студентски град за срок от цели 10 години, професорът незабавно да си подаде оставка. 

Мисията на Университета за национално и световно стопанство е да формира високообразовани личности, които да водят обществото към по-съвършен и хуманен свят. Негова цел трябва да бъде обогатяване и затвърждаване облика на една динамично развиваща се модерна европейска образователна и изследователска институция. Вместо това с всички свои действия и решения в подкрепа на чалга индустрията и налагането и популяризирането на чалга ценностите проф. Статев нагледно показва, че не е достоен да бъде ректор на най-голямото и старо висше икономическо училище в Югоизточна Европа, с 93-годишна история, убедени са родителите.

По тази причина от Сдружение "Майки срещу насилието в Студентски град" настояват скандалните търгове в УНСС за новите питейни заведения и фолк дискотеки да бъдат незабавно отменени. Те се надяват просветният министър проф. Клисарова да изземе от ректорите на столичните университети всички обекти - държавна собственост, които те са отдали неправомерно под наем за нощни клубове. 

Очакваме официално становище и от Националната агенция за оценяване и акредитация дали одобряват политиката на ректора на УНСС да „трансформира" предоставената му за учебни цели държавна материална база в чалга клубове и питейни заведения. Ако въпросната Агенция осъществява стриктно вмененото й по закон следакредитационно наблюдение и контрол по програмното оценяване и акредитация на висшите училища, срамната рентиерска дейност на ректорите на държавни университети трябва веднъж завинаги да бъде преустановена, тъй като води като резултат до опростачване и чалгализиране на младото поколение, заявяват от Сдружението на майките срещу насилието.

 

Сподели:

Коментари (0)

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

Още с първите удари по Иран, САЩ призоваха иранците да "вземат властта"

"Нашата цел е да защитим американския народ, като премахнем непосредствените заплахи от иранския режим, една злобна група от много корави, ужасни хора“, заяви Доналд Тръмп

Дискредитиращата информация за шефа на БАБХ е неоснователна, оспорва се по съдебен път

Дискредитиращата информация за шефа на БАБХ е неоснователна, оспорва се по съдебен път

 През последните дни се наблюдават организирани опити за дискредитиране на екипа на министър Иван Христанов, твърдят от Агенцията по храните

Премахнаха фейсбук страницата "Копейкин", роди се нова

Премахнаха фейсбук страницата "Копейкин", роди се нова

Нейното издирване започна преди две седмици от ГДБОП по поръчение на бившия вече вътрешен министър Митов