15 Януари, 2026

Скок в цената на топлата вода от 1 юли

Скок в цената на топлата вода от 1 юли

Топлата вода поскъпва в цяла България от 1 юли. Ако преди зимата няма корекция надолу, това означава и шоково поскъпване на парното.

Четири дни след изборите, регулаторът предлага увеличение на цената на топлоенергията с над 11% в София и Варна. Сериозно увеличение е заложено и в Пловдив. В Русе се предвижда ръст от над 18 на сто.

Единствено в Перник топлоенергията ще поевтинее, според разчетите на регулатора.

За да се намали цената на тока за бита, регулаторът поиска намаляване на цената на тока, изкупуван от американските централи и квоти за изкупуване на зелената енергия. Токът, произвеждан от топлофикациите, също трябва да поевтинее.

Комисията трябва да вземе окончателно решение до края на месеца.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес