Отново залети дворове и унищожени насаждения във Видинско. Късно в събота високите води на река Скомля изплашиха жителите на село Септемврийци.
Опасност за хората не е имало, но се е наложило извеждане на домашни животни. Причина за прииждането на реката е изпускане на язовир Скомля, обясни кметът на община Димово Лозан Лозанов.
Водоемът е пълен и прелива. За да бъде ограничен достъпът на водата до имотите в Септемврийци, в най-ниските участъци на реката вече е насипана земя.
Източването на язовира продължава под наблюдение. По данни на хидро-метеорологичната станция във Видин, тази нощ в общината са се излели над 50 литра на квадратен метър дъжд.
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.