17 Март, 2026

Слънце до обяд, гръмотевици и вятър след обяд

Слънце до обяд, гръмотевици и вятър след обяд

Слънцето удържа фронта до обяд, след това обаче от северозапад идват валежи, гръмотевици и усилване на вятъра, а с тях и по-хладен въздух. Отначало ще превали и прегърми в Западна, по-късно в Централна, а привечер и в Източна България. Възможни са и градушки, съобщи Нова тв.

Максималните температури ще са от 26-27 градуса до 31-32 градуса на югозапад.

По морето почти през целия ден ще е слънчево със слаб до умерен югоизточен вятър. Късно през деня и в началото на нощта ще се заоблачи и ще превали прегърми по-съществено по северното крайбрежие. Температурата на морската вода е от 21 градуса на север до 24 градуса на юг.

В планините около обед от запад на изток ще се заоблачава и ще паднат краткотрайни валежи с гръмотевици. Вятърът ще се обърне от северозапад и ще се усили особено по високите части.

В петък над източната половина на страната ще бъде ветровито с променлива облачност и на места с превалявания. Повече слънце ще има на запад. Максималните температури ще са от 23 до 28 градуса. През почивните дни ще е по-топло, слънчево, следобед в низините и горещо. В събота над източните райони, а в неделя над планините ще се развива купеста облачност. В началото на следващата седмица ще остане слънчево и с високи температури. Повече облаци и условия за превалявания ще има само в планините.

Сподели:

Коментари (0)

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура