Тази сутрин сняг прехвърча в Боровец, Бистрица и Гинци.
Пистите в Боровец вече са заснежени, но снежната покривка не е само от естествено натрупал сняг. От рано сутринта там работят и оръдията за изкуствен сняг.
Ски сезонът в България ще започне първо в Банско, който ще даде старт на 12 декември. Боровец обяви, че ще изчака наличието на сняг, подобно е и положението в Пампорово.
За старта на сезона се очаква да паднат температурите, за да може да се направи изкуствен сняг. В Боровец разполагат със 160 оръдия, с които могат да покрият заснежаването на 60% от пистите.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.