Консултантската компания "Мърсър" представи годишната си класация за безопасността и качеството на живот в 230 града по целия свят. Въпреки че е съставен преди екстремистките нападения в Брюксел, списъкът включва 17 населени места в Европа, които са определени като рисковани за живеене. Германските градове не са сред тях, пише "Билд". Оказва се, че най-опасните градове на Стария континент са Киев, Белград и София, като българската столица заема първо място в рамките на Европейския съюз. Оценката е направена на база критерии като ниво на престъпност, вътрешна стабилност, държавна полицията и правосъдие, геополитическата ситуация със сигурността.
Украинската столица попада на първо място в класацията заради военните действия, които се водят в източната част на страната, докато Белград е сочен като втория най-опасен град заради вандализма и кражбите. Негативите за София идват най-вече заради бунтовете и протестите, които измъчват често най-бедната държава в ЕС. Столиците на Румъния и Хърватия заемат съответно четвърта и пета позиция, следвани от градовете на балтийските държави.
Още от Улицата
АПИ с предупреждение към шофьорите: Карайте внимателно в района на Ловеч и Кюстендил
И тази седмица продължават ремонтите по АМ "Хемус" и по пътя София - Кюстендил, където се премахва крайпътна растителност, което затруднява движението
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната