По думите му само малка част от престъпленията, които стават на територията на София, са извършени от чужденци, между които има и бежанци.
Според данните, които Маринов представи, сирийските граждани към момента в страната са 3860, като от тях жени и деца са повече от половината - около 2000, а останалите са мъжете.
Зам.-министърът на вътрешните работи посочи още, че идеята и усилията на МВР са насочени към това нововлизащите бежанци в страната ни да бъдат настанявани в други два бежански центъра - в Момчилград и в Харманли, тъй като в столицата капацитетът на създадени центрове вече е напълно изчерпен.
Маринов подчерта също, че симптомите за заливане от бежанска вълна е имало още от преди една година и те са били очевадни. Още тогава капацитетът на бежанските центрове у нас е бил запълнен на 80%. Но държавата не е направила нищо за това да се разшири този капацитет, подчерта зам.-министърът.
Още от Улицата
Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители
"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото
От днес изплащат осъвременените пенсии
За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро
Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"
Олимпийската ни шампионка от Нагано 1998 г. е пътувала от Бургас към столицата, когато колата ѝ е излязла от контрол, завъртяла се е и се е обърнала на пътното платно