София въвежда такси за водовземане от осемте минерални находища в града. Според проект, качен на сайта на Столичния общински съвет, издаването на разрешително за водовземане ще струва 300 лв. А продължаването на срока на вече издадено разрешително - 100 лв. Такса няма да се събира за ползване на минералната вода от обществени чешми и отводняване.
За ползване на осемте минерални извора за питейно-битово водоснабдяване таксата е от 0,90 лв. до 1,10 лв. на куб. м. За ползване на минералната вода с лечебни цели от болници, социални или учебни заведения тя варира от 0,08 лв. до 0,15 лв. на куб. м. Ако водата се ползва с цел спорт или отдих в обекти, които не са регистрирани по Закона за лечебните заведения, цената е от 0,40 лв. до 0,60 лв. на куб. м. От 0,45 до 0,70 лв. на куб. м пък ще се плаща при ползване на минерална вода за хидрогеотермално отпление или други стопански и производствени цели.
Още от Улицата
Втора сесия на матурите започва днес - хиляди зрелостници на изпит по БЕЛ
На тези матури се явяват тези, които не са били допуснати на минали сесии, по някаква причина са ги пропуснали или са получили слаба оценка при предишно явяване
Протест пред посолството на РС Македония в защита на Ива Махайлова
Според фондация "Македония" Михайлова е жертва на катастрофа и вече над 10 месеца съдът в Северна Македония не й позволява да се оперира по спешност в България
Каква ще е минималната заплата за 2027 - развръзката ще е утре
Националният статистически институт трябваше да представи на участниците в преговорите данните медианната заплата