7 Юли, 2026

Софиянец запали хоспис в Търговище и опита да се самоубие

Софиянец запали хоспис в Търговище и опита да се самоубие

Тази нощ в 01,41 ч. на тел. 112 в оперативния център при РД „ПБЗН“-Търговище е получен сигнал за възникнал пожар в изграждащ се хоспис в гр. Търговище, с ползвател 40-годишна жена от същия град, съобщават от Областната дирекция на МВР. Изгорели са 400 кв м сграден фонд, мебели, бяла и черна техника. 

Пожарът е погасен от служители на РС „ПБЗН“-Търговище с 3 противопожарни автомобила. Благодарение на своевременната намеса на огнеборците са спасени намиращи се в близост до пожара микробус, иглолистна гора и друга сграда. 

След проведени в РУ-Търговище незабавни оперативно-издирвателни действия е установено, че пожарът е причинен умишлено от 45-годишния А.Г. от гр. София. Същият след извършване на деянието е направил опит за самоубийство. Настанен е за лечение в МБАЛ-Търговище без опасност за живота му. 

По случая е образувано досъдебно производство. Извършен е оглед на местопроизшествието. Процесуално-следствените действия по документиране на деянието продължават.

Сподели:
 Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Олимпийската ни шампионка от Нагано 1998 г. е пътувала от Бургас към столицата, когато колата ѝ е излязла от контрол, завъртяла се е и се е обърнала на пътното платно

Коментари (0)