7 Юли, 2026

Спасиха мъж, паднал в скалиста местност в района на Вола

Спасиха мъж, паднал в скалиста местност в района на  Вола

Мъж, попаднал в скалиста местност в района на връх Вола е бил спасен от двама спасители от врачанския отряд на Планинската спасителна служба. Това съобщиха от ПСС при Българския червен кръст.

Инцидентът е станал вчера в късния следобед в района на връх Вола. Мъж, който е попаднал на скален венец, не е могъл сам да се оправи. Превалявало е дъжд и скалите са станали хлъзгави.

Мъжът е потърсил съдействие от страна на Планинска спасителна служба. Двама спасители от врачанския отряд са отишли и с помощта на алпийска техника са го извели от това критично състояние към 20 ч.

Сподели:
 Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Олимпийската ни шампионка от Нагано 1998 г. е пътувала от Бургас към столицата, когато колата ѝ е излязла от контрол, завъртяла се е и се е обърнала на пътното платно

Коментари (0)