Димитър Желязков, по-известен като Митьо Очите да бъде редовно призован като свидетел по делото срещу бандата на Златомир Иванов-Златко Баретата. Това реши спецсъдът вчера. Призовкари търсили по-рано Желязков, но не го намерили на адреса му. Той трябва да се яви на заседание през март и да обясни дали се е срещал през 2011 г. с Иванов. Съдът ще го пита дали двамата са се уговаряли в дискотеките по Черноморието да влизат само наркодилъри на Златко Баретата, както твърди таен свидетел.
Според прокуратурата Златко и още 9 души са действали от 2011 до 2013 г. като наркогрупа по морето и София. Според защитата през това време Митьо Очите е лежал в затвора в Белене. Той излезе на свобода година по-късно. Митьо е единственият задържан по наркодело, който призна, че е бил начело на наркотрафик и сключи споразумение с прокуратурата за по-лека присъда. Вчера спецсъдът обяви за издирване подсъдимия Петър Цветанов. Той избягал в чужбина, след като преживял инцидент и се опасявал за живота си.
Още от Улицата
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Очакваната продължителност на трудовия живот в ЕС достига рекордните 37,5 години през 2025 г., показват данни на Евростат. България остава сред страните с най-кратък трудов живот – едва 34,6 години, докато Нидерландия е европейският лидер с 44 години.
САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм
Очаква се днес над 60 делегации от Европа до Азия да присъстват на събитието, озаглавено "Възраждане на политическия тероризъм" и председателствано от американския държавен секретар Марко Рубио
Тържество в Слънчевата зала на НИМ отбелязва 189 години от рождението на Васил Левски
Инициативата е посветена на живота, делото и духовното наследство на Васил Левски и има за цел да отдаде почит към неговата личност чрез среща между науката, културата и обществената памет