27 Март, 2025

Спряха с глоби шумните купони в Търговище

Спряха с глоби шумните купони в Търговище

В областния град са съставени 9 акта

Девет акта за силен шум и нарушаване на нощната тишина бяха съставени на заведения и жители на Търговище. Това стана възможно, след като през миналата година санкциите бяха приети в Наредбата за обществения ред в града, пише "Дарик". През юли и август в полицията са били получени 17 сигнала за силна музика, след което са последвали проверките. Размерът на глобите е от 500 до 1000 лева при първо нарушение и до 5000 лева при съставяне на втори акт.

"Силната музика в Търговище обикновено се разнася по време на организирани сватбени тържества. За тях организаторите избират заведения с маси на открито, а музикантите допускат високите децибели. Допреди година време оглушителните ритми звучаха и до 5 часа сутринта, но сега това може да се случва до не по-късно от 23.30 часа", каза кметът на общината Дарин Димитров.

„През миналата година приехме промяна в Наредбата, при която бяха увеличени глобите и ограничихме шума до 23-23.30 ч. Имахме проблеми с определени заведения,
Сподели:
СЗО тества психичното здраве на медиците у нас и в Европа

СЗО тества психичното здраве на медиците у нас и в Европа

В анкетата са включени въпроси за начина на живот на анкетирания, както и за качеството на работното място и образованието, степента на натовареност и удовлетвореност от работата

5 огнища на шап по дребните преживни в Европа: Призоваха да не се купуват животни оттам

5 огнища на шап по дребните преживни в Европа: Призоваха да не се купуват животни оттам

Само в рамките на последната седмица са открити три нови огнища на шап в Словакия, недалеч от границата с Унгария

Кръгла маса на ПП-ДБ в парламента срещу насилието над животни: За строги законови промени

Кръгла маса на ПП-ДБ в парламента срещу насилието над животни: За строги законови промени

В срещата участваха повече от 50 представители на неправителствени организации, както и на държавните институции, отговорни за тези проблеми – МВР, МЗХ, БАБХ, МОСВ, Прокуратурата и др.