Зрителката, която е потърсила телевизията, е ходила не повече от 7 дни на лъчетерапия, но апаратурата се е повредила няколко пъти. Нейното лечение ще приключи много преди месец май, със старата апаратура. Доволна е поне от грижите и отношението на лекарите в онкологията.
Понякога, дори и да работи, се случвало арапатът да откаже по време на процедура.
Когато леченто зависи от един апарат, който не работи, а за нов парите още не са дошли, на пациентите им остава да звънят всеки ден и да питат: „Кога да дойдем?”.
„Половината от времето, в което трябваше да трае тази манипулация, беше прекъснато, с още един ден увеличат времето, защото не съм поела пълната доза. А в петък окончателно сложиха табела, че апаратът не работи”, разказа пациентка в СБАЛ по онкология, София.
Линейният ускорител в онкологията в София е поправен днес. Направен е и график, по който лечението на хората да бъде наваксано.
„Не е животозастрашаващо, но не е хубаво да се отлага. Търси се решение, ако не – пренасочват се хората към други места”, заяви Бойко Пенков, зам.-министър на здравеопазването. От здравното министерство уточниха, че се работи по закупуването на нова техника, а ремонтът на старата струва по 200-300 хил. лв. на уред.
Съвременното оборудване би трябвало да работи в цялата страна до април-май.
„Ако не ни мине котка път, защото понякога малките неща преобръщат плана”, заяви още Пенков.
Очаква се добрите чувства и на здравното министерство да се превърнат в пари за апаратура догодина, коментира Нова ТВ.
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година