30 Април, 2026

Столичани отново на бунт срещу новата цена на билетчето

Столичани отново на бунт срещу новата цена на билетчето

Трета протестна акция срещу поскъпването на билета за градския транспорт в София ще се проведе в сряда. Столичният общински съвет реши билетът за еднократно пътуване да поскъпне от 1 на 1,60 лева.

От "Движение Обществен натиск" продължават кампанията за гражданско неподчинение с акцията "На абордаж". Гражданите се събират тази вечер от 18:30 ч. на Попа. Доброволци ще раздават на всеки пътник неограничен брой билети за безплатно пътуване с лика на кмета на София Йорданка Фандъкова.

От движението ще внесат искане до областния управител за спиране на изпълнението на решението на Общинския съвет за поскъпване на билетите.

Сподели:

Коментари (0)

Бивши концлагеристи в защита на концлагера "Белене"

Бивши концлагеристи в защита на концлагера "Белене"

Обединени земеделци настояват обектът да получи статут на групова недвижима културна ценност от национално значение

Социалистите в Гърция предложиха 4-дневна работна седмица

Социалистите в Гърция предложиха 4-дневна работна седмица

Според лидера на социалистите Никос Андрулакис, дългата и изтощителна работна седмица реално води до намаляване качеството на производството и се отразява на семейния живот на служителите

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на гражданите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение и да се повиши комфортът на пътуване