23 Февруари, 2026

Столичен булевард осъмна с якета, оставени за бедните

Столичен булевард осъмна с якета, оставени за бедните

Благотворителна инициатива стопли столичани тази сутрин – буквално и преносно. От движението HiddenCashSofiа оставиха зимни якета, преднзначени за бездомни и бедни хора, по дърветата на бул. „Витоша“.

Акцията се нарича „Не съм изгубен“, а организаторите обясняват повече за нея във Facebook страницата си: „Тази сутрин решихме да станем по-рано от обичайното и да събудим столичния бул. "Витоша", като му помогнем в борбата със зимния студ. С акцията "Не съм изгубен!" искаме да напомним, че в моментите, в които ние сме на топло вкъщи, за някои хора "вкъщи" са софийските улици, а както знаем, там отопление липсва. Вероятно в гардероба на всеки от вас има поне по едно топло яке, шапка или шал, а някъде там има човек, който искрено би им се зарадвал. Можем ли да се обединим и заедно да помогнем на хората в беда? Ние от HiddenCash Sofia вярваме, че на Коледа стават чудеса, а още повече вярваме, че и ние самите можем да бъдем такива!“

Hidden Cash e движение, популярно по света, а от няколко месеца и в България. Идеята му е проста: На месечна база членовете крият няколко плика с пари и персонализирани бележки из улиците на София. На страницата им във Facebook споделят как да намериш плика. Когато се снимаш с наградата и качиш снимката на страницата им, от инициативата даряват аналогична на спечелената сума на социална кауза по избор на победителя.

Сподели:

Коментари (0)

Малки и големи прескочиха огъня за здраве в столичния квартал Бояна

Малки и големи прескочиха огъня за здраве в столичния квартал Бояна

Стотици жители – малки и големи – се събраха днес в столичния квартал Бояна, за да отбележат един от най-обичаните български народни празници – Сирни заговезни.

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Със своите страховити маски и оглушителни звънци те прогонват злото и отварят пътя към светлината…

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Столицата удължава метромрежата си с нови 3 километра под бул. „Владимир Вазов“ да края на годината. Обявена е финалната фаза от изграждането на новото разширение.