3 Август, 2026

Т.Андреева: Орешарски обеща да има пари за здраве

Т.Андреева: Орешарски обеща да има пари за здраве

 

"Министерството на здравеопазването може да разчита на пари за лечебни заведения. През последните години някои болници са били свръхсубсидирани, а други не са били субсидирани изобщо. С част от тези пари ще започне изграждането на регистър за социално-значими заболявания. Надграждането на националния регистър за новородени с модул за недоносени ще започне да се прави от месец септември или когато мине актуализацията. Аз се надявам поне още 4 -5 млн. лв. да бъдат дадени на Министерството на здравеопазването", каза министър Таня Андреева.

По думите й до месец май бюджетът на министерството е разходван, никой не е мислел за второто шестмесечие. Андреева отбеляза, че вече е разговаряла с премиера и финансовия министър за дейностите, които са въпрос на държавна политика. Това са репродукцията, интензивните грижи, ваксините - три дейности, които трябва да бъдат върнати към Министерството на здравеопазването. 

Поехме ангажимент за субсидии на по-малките лечебни заведения в труднодостъпни райони. Не може да се иска Спешните центрове да оказват всякакъв вид помощ. В момента разработваме наредба кое е спешна помощ, неотложна помощ и първа помощ, посочи  още министър Андреева.

 

Сподели:
Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия"  са били забравени три години

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия" са били забравени три години

Той посочи, че през 2021 г. е било установено, че за автомагистрала „Хемус“ са изплатени над 1 млрд. лева авансово, без да има проектна документация

Пациент номер № 2026 в Спасителния център за диви животни за 2026 г. е орел от световния Червен списък

Пациент номер № 2026 в Спасителния център за диви животни за 2026 г. е орел от световния Червен списък

Пострадалият край Девня морски орел е от Червения списък на световнозастрашените видове. В Западна Европа видът е практически изчезнал, а в България е крайно рядък.

Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Всички индивидуални спасителни средства за парасейлинг и „водна шейна“ ще трябва да бъдат оборудвани със свирка за подаване на сигнал при авария

Коментари (0)