7 Юли, 2026

Татяна Дончева за битото бебе: А майките на протеста питат ли се как живеят акушерките?

Татяна Дончева за битото бебе: А майките на протеста питат ли се как живеят акушерките?

Бившата депутатка от БСП нападна водещия на БТВ Антон Хекимян в ефир. Тя обвини журналистите, че малтретират съда и издават присъди вместо него. Повод за спора стана случаят с пребитото от акушерката Емилия Ковачева 4-дневно бебе. "Въпросният собственик на „Софиямед“ държи ключовите имоти в Пазарджик. Кой накара майките да протестират срещу акушерката без да знаят тя в какви условия работи? Тя е работила като вол на 3 места. Как се издържат тези две деца, които очевидно са в гимназиален курс, и болна майка? Защо не излязат да протестират срещу работодателите", попита Дончева. 

Според нея т.нар. джигити, които удрят деца, също са били съдени от медиите, а не от Темида. По думите й те са извършили престъпление по невнимание, докато много криминални лица, които правят преднамерени убийства, са на свобода. По думите й съдиите взимат решения под обществен натиск и цитира мъдрост от римското право, че когато обществото влезе в закона, законът излиза от обществото. 

Сподели:
От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Олимпийската ни шампионка от Нагано 1998 г. е пътувала от Бургас към столицата, когато колата ѝ е излязла от контрол, завъртяла се е и се е обърнала на пътното платно

Китай тества балистична ракета от ядрена подводница, Австралия и Япония реагираха остро

Китай тества балистична ракета от ядрена подводница, Австралия и Япония реагираха остро

Страната се опита да омаловажи събитието като нищо необичайно. Тестът бил „рутинна част от годишната военна тренировъчна програма на Китай.“

Коментари (0)