По думите им тези деца започвали да се занимават със съмнителни ритуали, като например да обезглавяват котки или кучета, твърди “Телеграф”.
В сигналите на притеснените родители, чиито деца са попаднали в подобни групи, разказват, че въпросните сектанти убеждавали хлапетата, че с магии могат да постигнат всичко, включително да избегнат предстоящ крайна света. Майките и татковците са обезпокоени както за здравето на децата си, така и за тяхната безопасност.
Вербуването на тийнейджърите (между 14 и 18-годишни) ставало първо чрез проучване от техни връстници, които вече били членове на въпросните деструктивни организации. Те “преценявали” кои от децата са подходящи за вербуване. “Тези групи са като тайни общества”, коментират от Центъра за нови религии.
След като детето вече било “привлечено”, то започвало да се изолира от връстниците си, наблягайки на четенето на книги за магии, допълват запознати. Децата трябвало да се “докажат”, че са “достойни” за членове, като убият ритуално някое коте или куче. Клипове с подобни извращения, както и потресаващи снимки на издевателства над животни могат да се видят свободно в Интернет.
Още от Улицата
Овладяват пожар в Асеновград: Замърсен ли е въздухът?
С фронт от около километър, поради силния вятър, огънят навлязъл в производствената зона с цехове и складове, в които се съхраняват полимери и пластмаси
Новите правила за трудовия стаж скараха синдикати и бизнес
Да променяме Кодекса на труда чрез преходните и заключителните разпоредби, при това отнемайки работнически права, може да бъде определено единствено като безобразие, категорични са синдикалисти
След 24 дни в неизвестност: откриха 11-годишната Наталия, пастрокът й е задържан
Майката на Наталия в ефира на Нова ТВ за първи път публично разказа своята версия за събитията в нощта на изчезването