16 Януари, 2026

Тежка катастрофа между маршрутка и лека кола в София, има ранени

Тежка катастрофа между маршрутка и лека кола в София, има ранени

Тежка катастрофа стана тази сутрин в София. Ударили са се маршрутка и лек автомобил на кръстовището на булевардите "Константин Величков" и "Александър Стамболийски". Сигналът за инцидента е подаден в 9.18 часа.

Щофьорът на маршрутката е заявил, че пътният инцидент е станал след като маршрутката е пометена от "Ауди", което е завивало неправилно, докато тя е преминавала на зелен светофар. Друга е обаче позицията на водача на лекия автомобил, според който точно той е преминал на зелено, а маршрутката на червено. В маршрутката са се возили освен пътниците на седалките и 6 правостоящи, които при удара са получили травми. Трима са откарани в болница, а останалите са прегледани на място и са с по-леки травми. По данни на МВР пострадалите са откарани в "Пирогов". На мястото на инцидента органите на реда разследват точните причини за катастрофата. Движението в района вече е възстановено и пострадалите автомобили са изтеглени от пътното платно.

Сподели:

Коментари (0)

Промяна в графика: правната комисия ще заседава след края на пленарния ден

Промяна в графика: правната комисия ще заседава след края на пленарния ден

В рамките на днешния парламентарен контрол са включени само два въпроса - един към министъра на регионалното развитие Иван Иванов и един към заместник министър-председателя Гроздан Караджов

Германия изпраща призовки за набор на военослужещи

Германия изпраща призовки за набор на военослужещи

Писмата съдържат QR код и 16-цифрен код за достъп до онлайн въпросник, наречен „Военна служба“. Мъжете са длъжни да го попълнят за 4 седмици; участието е доброволно за жените.

Кошмар в София: Пожар взе живота на майка и двете й деца

Кошмар в София: Пожар взе живота на майка и двете й деца

В момента огънят е овладян, установяват се причините за трагичния инцидент