24 Февруари, 2026

Трагедията в метрото опит за убийство

Трагедията в метрото опит за убийство

32-годишният Асен бе задържан в Девето районно управление за 24 часа, но след като материалите по случая бяха докладвани в прокуратурата, мъжът ще остане в ареста за 72 часа. До момента разследващите нямат яснота какъв е мотивът на Асен да блъсне 48-годишната жена пред мотрисата на метрото. Правят се изследвания, за да се установи дали мъжът е вменяем.

32-годишният Асен живее в София, не е семеен и няма регистрации в полицията. Разследващите все още нямат информация как и защо мъжът е избрал жертвата си. Двамата нямат нищо общо, няма сведения да са се познавали или виждали преди инцидента. 

Вчера 48-жена  жена от София, която работи като готвачка, стана жертва на на Асен. Тя чакала метрото, за да отиде на работа, когато се озовала на релсите пред мотрисата, обясни Владимир Жечев от Девето РУП: „Материалите бяха докладвани на дежурен прокурор в Софийска градска прокуратура - обвинение за опит за убийство. Според показанията на свидетелите лицето е бутнало госпожата. Двамата не са се познавали. Лицето не даде обяснение защо я е блъснал".

По думите на главен инспектор Владимир Жечев предстои да бъдат изготвени съдебномедицински експертизи, които да установят дали лицето е психично болно. Разследващите обаче са категорични, че не е имало опит за кражба преди жената да полети към релсите, каквато бе първоначалната версия на полицията. Според свидетели на екшън сцената, пострадалата е извадила късмет, тъй като машинистът е успял да спре влака на сантиметри от нея.

48-годишната Анета, която в момента е настанена в Пирогов, има травми на гръдния кош и таза. Това налага още няколко дни да остане под лекарско наблюдение.

 

Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда