24 Декември, 2025

Тревожно: Агенцията за закрила на детето погна родители на деца от протестите

Тревожно: Агенцията за закрила на детето погна родители на деца от протестите

Снимката на плачещото момиче стана знакова за протестите у нас. А бащата на момичето Филип Николов е публикувал следния пост на стената си във Facebook:

"АГЕНЦИЯТА ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕЦАТА СЕ Е САМОСЕЗИРАЛА, заради снимката на дъщеря ми с полицая. Сега ме викат в милицията да давам обяснения!!! Нямам думи ...."

До момента няма информация за сигнал за изоставено на протестите дете и Деси би била първият такъв случай, регистриран от агенцията. Снимката й излезе в пространството на 13 ноември.

Припомняме, че в средата на август т.г. от ДАЗД излязоха с декларация, в която се казваше: 

"Тревожна тенденция е, че по време на масови мероприятия – протести, спортни състезания, концерти и др., често има провокации и съществува риск от ескалиране на напрежението и създаване на опасност за живота и здравето на всички участници, но най-вече на децата - предвид тяхното уязвимо физическо и психическо развитие. Затова ДАЗД призовава родителите внимателно да преценят доколко е подходящо участието на техните малчугани в протестите.

Отговорност на всеки, който забележи на протестите дете, оставено без надзор от страна на родител или стане свидетел на непристойното поведение от страна на участници в публично организирани прояви, които грубо нарушават обществения ред и създават опасност за малолетните и непълнолетните, е веднага да сигнализира органите по опазване на обществения ред и сигурност, които са и органи по закрила на детето."

 

Сподели:

Коментари (0)

Внимание шофьори: Сняг и гъста мъгла затрудняват трафика през прохода "Шипка"

Внимание шофьори: Сняг и гъста мъгла затрудняват трафика през прохода "Шипка"

Снегопочистващата фирма, отговаряща за участъка, е в пълна готовност и следи непрекъснато обстановката

В навечерието на Рождество столична община осигурява топла храна и напитки за хора без дом

В навечерието на Рождество столична община осигурява топла храна и напитки за хора без дом

Инициативата се провежда в периода от 16 декември до 31 март и е в партньорство с Българска православна църква – храм „Св. Параскева“ и различни социални организации

Коледните хлябове – благословия за берекет и здраве

Коледните хлябове – благословия за берекет и здраве

Като символи на берекета и молитва за плодородие и здраве, в наши дни може да перифразирате тези поверия с очакването за доходоносна година