21 Май, 2026

Три деца са в тежко състояние, след като ги прегази кон

Три деца са в тежко състояние, след като ги прегази кон

Три деца - на 5, 8 и 13 години, са настанени в болницата в Бургас в тежко състояние след инцидент в карнобатското село Черково. Те са били блъснати от кон с каруца около 19.00 ч. вчера, докато вадили лук в нива в землището на селото, съобщава burgas.topnovini.bg като се позовава на информация от полицията.

Малчуганите заедно с родителите си са от Сливен и обитавали палатки, разположени в частен имот край Черково, където работили като селскостопански работници. В един момент кон, впрегнат в каруца, се подплашил и тръгнал през нивата. 16-годишният сливналия Г. Х. се опитал да спре неуправляемото животно. Младежът обаче изтървал поводите на коня и животното заедно с каруцата помело на черен път 13-годишната К. Д., а след това и втора каруца, в която се намирали 8-годишния Д. Д. и 5-годишния Х. С.

От сблъсъка пострадали и трите деца, които са откарани в бургаската болница. Момичето и най-малкото дете са настанени в отделението по неврохирургия, а 8-годишния малчуган се намира в „Първа хирургия“. И тримата с опасност за живота.

Сподели:

Коментари (0)

В САЩ ще дават извинения и парични компенсации на бунтовниците, нападнали Капитолия

В САЩ ще дават извинения и парични компенсации на бунтовниците, нападнали Капитолия

1,776 милиарда долара за компенсиране за щурмувалите Капитолия на 6 януари 2021 г. ще обясняват нетърпеливо, че просто са били на грешното място в грешното време и че полицай внезапно е започнал да удря лицето си в юмруците им, коментира WSJ

КТ "Подкрепа“ скочи срещу орязването на администрацията, готви протести и стачки

КТ "Подкрепа“ скочи срещу орязването на администрацията, готви протести и стачки

Според синдиката подобен подход е грубо и безотговорно отношение както към държавната администрация и работещите в нея, така и към българските граждани, които ежедневно разчитат на тези институции

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

Патронният празник се превърна в истински урок по родолюбие, който още веднъж показа, че паметта за героите на България продължава да живее чрез младите хора и чрез съхраняването на националните ценности