6 Декември, 2025

Цар Киро няма да осъмне, според жена му

Цар Киро няма да осъмне, според жена му

"Мъжът ми Цар Киро умира в ареста, сигурно няма да осъмне", алармира съпругата на задържания Рашков "царица" Костадинка пред местното издание Marica.bg. "Дано го закарат в болница, за да го спасят. Кръвното му е рекордно високо, не може да стои от болки в килията от дископатия. Всеки момент ще се случи нещо лошо с него, защото е в прединфарктно състояние", плаче Костадинка Рашкова.

Рашков е задържан в следствения арест в София. Заради здравословното му състояние там е бил извикан екип на Бърза помощ, защото ВИП-арестантът е вдигнал високо кръвно и е изпаднал в криза.

Днес Костадинка с неговите адвокати са били повикани от прокурор от Специализираната прокуратура в София, за да присъстват на представянето на материалите по приключило разследване срещу него за контрабанда на 500 грама живак и участия в група за нелегалния му внос от Турция.

"Той е прекарал три инфаркта. Когато отидохме, беше в много тежко здравословно състояние, викаше от болка. Не успяха да му дадат документите по предявяването, защото е зле. Викаха лекар. Моля се да оживее до утре. Какво ще правя без него, какво ще правят децата и внуците. Какво като е Цар Киро, няма ли човешки права", задъха се от вълнение Костадинка.

Преди няколко дни Кирил Рашков поиска да бъде освободен от ареста по здравословни причини. Съдът в Пловдив отказа домашен арест. В същото време, ако до 10 март Специализираната прокуратура не внесе обвинителен акт за контрабандата на живак, Рашков трябва да излезе от ареста, защото свършва осемесечния законен срок за задържане.

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото