19 Юли, 2026

Цеков се мисли за Господ, а казват, че е българоубиец

Цеков се мисли за Господ, а казват, че е българоубиец

 

На нарочна пресконференция под надслов „За здравето и оцеляването на нацията" Райчинов изтъкна, че са наложени регулативни методики от НЗОК, които според БЛС са довели до невъзможност на лечебните заведения да лекуват българските граждани. 

Преди време болници от редица градове в страната предупредиха, че заради лимитите от Касата ще бъдат принудени да отказват прием на пациенти и дори да спрат дейност.

По думите на Райчинов това, което се случва в държавата в момента по отношение на здравеопазването, е ужасяващо. 

Този човек, ако някой ден излезе цялата истина, ще е вторият в българската история, който ще заслужи титлата българоубиец. Когато си откраднал два милиарда от хората, не може да не ти се търси отговорност", коментира шефът на БЛС по адрес на Цеков. 

Той беше категоричен, че липсата на подписани договори между болниците и Здравната каса означава да се прекъсне системата на здравеопазването.

„В момента, в който бъде разпуснат парламентът, няма сила, която да въздейства на този човек, той ще стане напълно безконтролен. За мен това е инат и не мога да разбера кой ти дава право да проявяваш инат като си на такъв отговорен пост", продължи Райчинов.

„Не може един човек да разполага със здравето, парите на нацията. Трябва да се мислиш за Господ, за да предвидиш в даден регион колко души по дадено заболяване ще се разболеят. Как може да не разбере, че не е Господ?", допълни той.

Най-голямата заплаха от действията на директора на НЗОК според шефа на БЛС е за пациентите. „Лекарите ще трябва да сложат на кабинета си една табела - „Касата не ми дава пари да работя, оправяйте се", това ли принуждава д-р Цеков?", попита председателят на БЛС.

Въпреки това той призова колегите си да не прекъсват работата си и да не отказват лечение на пациентите. 

 

Сподели:
Политико: Жителите край фронта в Украйна са преследвани от дронове, докато пазаруват

Политико: Жителите край фронта в Украйна са преследвани от дронове, докато пазаруват

Преди избухването на пълномащабна война ООН купуваше украинско зърно за гладуващи деца в други страни, но сега организацията раздава храна на самите украинци

WSJ: Тръмп посочи Китай за страна, намесваща се в политиката и изборите в САЩ

WSJ: Тръмп посочи Китай за страна, намесваща се в политиката и изборите в САЩ

През последните години американски служители съобщават за свързани с Пекин опити за проникване в американски мрежи, достъп до частни комуникации и набиране на оперативни лица в САЩ, които да действат тайно от името на Пекин, пише The Wall Street Journal

WSJ: Великобритания с нов лидер от понеделник. Първата му задача: да успокои пазарите

WSJ: Великобритания с нов лидер от понеделник. Първата му задача: да успокои пазарите

Анди Бърнам, лидерът на лявото лейбъристко крило, иска радикално да реформира Обединеното кралство, но е изправен пред сериозни финансови ограничения

Коментари (0)