12 Юни, 2026

Цветанов: Санирането на сградите е в интерес на хората

Цветанов: Санирането на сградите е в интерес на хората

Председателят на Парламентарната група на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов се срещна в Девин с живеещите в блокове, които се санират по Националната програма за енергийна ефективност. Цветанов призова събралите се пред жилищните блокове девинчани да бъдат търпеливи, докато се извършват ремонтните дейности, тъй като сред присъстващите имаше и собственици, които поставиха въпроси, свързани със ускоряване на сроковете на работата.

„Казвате, че тези сгради са на 30 години. Сигурно първите десет години проблеми не е имало, но в останалите 20 вече са се появили. Сега се работи вече по сградите и животът им ще бъде удължен с години. Вижте колко красиви стават! След санирането, през зимата ще ви бъде по-топло, а лятото – по-хладно. Моля ви за търпение. Нека уважаваме труда и на строителите, защото и при тях напрежението не е малко“, подчерта Цветанов. Той уточни, че изпълнението на програмата за саниране тече успешно в цялата страна и градовете се преобразяват с обновяването и изолирането на многофамилните сгради. 

„От ГЕРБ поехме този ангажимент в предизборната си програма и хората видяха, че ние държим на думата си и осигурихме тези безвъзмездни средства за обновяването на домовете на българските граждани. Програмата продължава и призовавам всички хора от цялата страна да се възползват от възможностите по нея“, каза още Цветанов.

Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов съобщи още, че правителството е отпуснало 2,5 млн. лева за реконструкция на водопровода за минерална вода от Беденски бани до Девин.

„Кметът Красимир Даскалов работи много упорито и по Програмата за развитие на селските региони, за да подобри в значителна степен вътрешната инфраструктура“, допълни зам.-председателят на ГЕРБ.

На срещата присъстваха областният координатор на ГЕРБ и кмет на Смолян Николай Мелемов, кметът на община Девин Красимир Даскалов, зам.-кметът Владимир Солаков, общинският ръководител на местната структура и председател на ОбС Руси Чаушев. 

Сподели:
Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август

Коментари (0)