17 Юли, 2026

Туристи са блокирани в хижа в Троянския балкан заради свлачище

Туристи са блокирани в хижа в Троянския балкан заради свлачище

Хора са блокирани в хижа „Хайдушка песен” в Троянския балкан заради активизирало се свлачище, предаде БГНЕС.

Пътят към хижата е затрупан. От областната дирекция на полицията съобщиха, че в хижата са блокирани около двайсетина души.

Към мястото пътува специализирана техника от Троян, която да освободи пътя.

В хижата има необходими провизии, ток и вода, така че хората не бедстват.

Сподели:
Участници в международното учение "Бриз 2026" ще демонстрират бойни умения

Участници в международното учение "Бриз 2026" ще демонстрират бойни умения

На събитие ще присъства президентът Илияна Йотова, което ще бъде посрещната с военни почести на Морската гара в Бургас

България е сред трите страни в ЕС  с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот

България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот

Очакваната продължителност на трудовия живот в ЕС достига рекордните 37,5 години през 2025 г., показват данни на Евростат. България остава сред страните с най-кратък трудов живот – едва 34,6 години, докато Нидерландия е европейският лидер с 44 години.

САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм

САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм

Очаква се днес над 60 делегации от Европа до Азия да присъстват на събитието, озаглавено "Възраждане на политическия тероризъм" и председателствано от американския държавен секретар Марко Рубио

Коментари (0)