4 Февруари, 2026

Учени поискали от Борисов оставката на Игнатов

Учени поискали от Борисов оставката на Игнатов

Премиерът е знаел в общи линии е знаел за злоупотребите във фонда още в петък, преди референдума и е бил взел решение още тогава шефът на фонда Христо Петров да бъде незабавно отстранен. В понеделник премиерът е провел и срещи с български учени, на която е получил категорична позиция, че проблемът не е само с фонд “Научни изследвания”, а в огромния хаос, създаден в министерство на образованието и науката. Всички учени, присъствали на срещата са поискали оставката на Игнатов, като основен виновник за проблемите. Като огромен гаф те са посочили инициирания от министър Закон за академичните звания, който е позволил случайни хора от улицата да се кичат с академични титли. Най-очевадния пример, според младите учени, в тази посока бил Библиографският институт. Там бивши членове на ДС раздават академични титли на други членове на ДС. Дъщерята пък на ректора на университета проф.Стоян Денчев, е сред хората спечелили проект от фонда “Научни изследвания”. Младите учени са категорични, че оставката на Игнатов не е предизборен, а закъснял политически ход. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"