Българската образователна система не гарантира равенство при обучението на учениците. Нещо повече тя стимулира различията по социален и полов признак, дори и по местоживеене. В същото време Делегираните бюджети на училищата не са показали положителен успех. Това става от доклада на Световната банка - “Как България може да подобри образователната си система”
Реформите от 2007 г., които доведоха до делегираните бюджети на училищата, не са показали положителен успех. Децата, които не знаят български език, са обречени на провал в професионалната си реализация. Семействата са принудени да инвестират в частни уроци, за да могат малчуганите им да попаднат в по-добро училище. Това са само част от изводите в проучването.
Анализът е направен на базата на резултатите на нашите ученици от международните изследвания PISA, на които, както е известно, заемаме трайно последните места. В него са заложени и 6 мерки за реформи в образованието.
Още от Улицата
Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"
Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове
Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната
Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът
СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина
Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД