22 Февруари, 2026

Урок по родолюбие в Националния исторически музей

Урок по родолюбие в Националния исторически музей

От 11.00 часа Сдружение "Евтерпани", чиято мисия е да издирва и представя "човешки съкровища" - талантливи певци и музиканти, ще изнесе специална програма. Акцент в нея ще бъде драматизацията "Урок по родолюбие", която ще изнесе фолклорната група "Житената питка" от Софийската гимназия по хлебни и сладкарски изделия и дует "Рукатка", с ръководител Боряна Райкова.

В сградата на НИМ ще оживеят образите на Левски, Христо Ботев, Чавдар войвода в изпълнение на абитуриентите от гимназията, носители на награди за фолклорно изкуство.

Деца и младежи, лауреати от фестивали и конкурси, с музикален ръководител Аня Краваева, ще изпълнят български песни.

 

Сподели:

Коментари (0)

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Кукери прогониха злите сили от Карлово с обредни танци

Със своите страховити маски и оглушителни звънци те прогонват злото и отварят пътя към светлината…

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Симеон Ставрев: София надминава Варшава по дължина на метромрежата

Столицата удължава метромрежата си с нови 3 километра под бул. „Владимир Вазов“ да края на годината. Обявена е финалната фаза от изграждането на новото разширение.

Християнска църква СИОН организира Ден на отворени врати в София

Християнска църква СИОН организира Ден на отворени врати в София

Събитието, което е съпътствано с временна изложба, посветена на 4 години от войната в Украйна, ще присъстват доброволци, дипломати, политици и общественици