Вандали обраха храма "Рождество Христов" в град Шипка. Кражбата е извършвана в продължение на няколко дни – от 15 до 29 юни, като сигнал към полицията е подаден едва в понеделник, съобщи БГНЕС.
Посегателството над църквата, чийто златни кубета се виждат отдалеч, пътувайки през прохода Шипка, е извършено с фалшив ключ – подбран или подправен. Така крадците са успели да влязат в пристройка към храма. Оттам са откраднати позлатени кръст и синджир, сумата от 1500 лева, цифров фотоапарат с автоматичен обектив и други вещи. Общата стойност на откраднатите предмети е около 4500 лева. По случая е образувано досъдебно производство
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година