24 Февруари, 2026

ВАС ще се произнесе днес за новата цена на винетките

ВАС ще се произнесе днес за новата цена на винетките

Очаква се днес да излезе решението на Върховният административен съд (ВАС) за повишаването цената на винетките от началото на тази година и законността на това решение.

Преди няколко месеца Върховната административна прокуратура обяви новите тарифи на стикерите за незаконни и поиска съдът да ги отмени. Според прокуратурата подзаконовият нормативен акт, уреждащ новите цени, е издаден при нарушение на административните правила.

Министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова вече на няколко пъти обясни, че процедурата е проведена законосъобразно и ако съдът вземе решение против вдигането на цените, то държавата ще обжалва.

Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда