7 Декември, 2025

Вече 22 дни АМ „Струма” прилича на разграден двор

Вече 22 дни АМ „Струма” прилича на  разграден двор

Автомагистрала „Струма” край град Кочериново буквално е „разграден” двор, след като вече 22 дни няма кой да възстанови предпазната ограда, разкъсана при пътно-транспортно произшествие. А новите, по-скъпи винетки вече са на пазара, предаде БГНЕС.

На 23 ноември студентка, водач на лек автомобил „Фиат” излетя от ЛОТ-2 на АМ „Струма”, разкъса предпазната ограда и спря насред полето при гара Кочериново. Пътно-транспортното произшествие стана на излизане от тунела при кв. „Левски” на град Кочериново. Младата дама на излизане от тунела, на дясната крива върху виадукта губи контрол върху автомобила, отърква се в новите мантинели, след което излиза вдясно от магистралата, тъй като в участъка няма мантинела, спуска се 3-метровия скат. След това „прелита” през отводнителната канавка, къса мрежата на оградата срещу животни, за да спре едва след 50-на метра, насред полето. Така студентката нанесе първата „пробойна” в откритата на 22 октомври автомагистрала. 

На 22 октомври, 4 дни преди местните избори, президентът Плевнелиев, премиерът Борисов, министрите Лиляна Павлова и Петър Москов рязнаха вкупом лентата на ЛОТ-2, свързващ Дупница с Благоевград. Новите, 97-левови вече винетни стикери от вчера са на пазара. А разкъсаната ограда на автомагистралата няма кой да поправи вече 22 дни. Три от коловете й са кой, паднал, кой наклонил се. Свързващата ги мрежа е разкъсана. А тя се поставя с цел животни да не излизат на магистралата. Преди около месец благоевградчанин имаше на нея среща с крава. В участъка от ЛОТ-2 в района на с. Мурсалево той налетя по тъмно с автомобила си върху крава, движеща се необезпокоявано по автомагистрала „Струма”. Самият водач бе невредим, но на автомобила му бяха нанесени материални щети, зарече се да съди АПИ. 

Според пътната агенция, кравата минала през открадната врата в оградата. На разкъсания участък по ирония също има врата, но тя е здрава. До нея обаче оградата липсва, но врата има. Така тя в случая е като във вица за вратата в полето и закона. 15-ина метра от оградата зеят от 23 ноември, но няма кой да я възстанови. На ЛОТ-2, свършващ при Благоевград вече са факт и първите кърпежи, а няма пълни два месеца както е пуснат. На кръговото, през което се навлиза в ЛОТ-2 откъм Благоевград, асфалтът подаде, вече е факт първата кръпка от около 2 квадратни метра. Нагъна се асфалтът и на влизането в пътния възел с двете кръгови откъм село Зелен дол.

Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“