12 Януари, 2026

Влак удари товарен автомобил, 6-ма пострадаха (обновена)

Влак удари товарен автомобил, 6-ма пострадаха (обновена)

Пътнически влак е блъснал товарен автомобил в района на индустриалната зона в град Септември, съобщи "Фокус".

Инцидентът е станал на жп линията София-Пловдив. Влакът е дерайлирал. Има пострадали 6-ма пътници от камиона и влака. Двама от пострадалите са с опасност за живота. Най-сериозно ранените са жени с мозъчни контузии. Едната е на 62 години. Другият сериозно пострадал, но без опасност за живота, е шофьорът на камиона, пресякъл на червено неохраняемия жп прелез. Още трима души - един мъж и две жени, са настанени в Областната многопрофилна болница в Пазарджик. Те са с леки наранявания.

Случилото се е на входа на Септември от към София, близо до едно от предприятията. Водачът не се е съобразил със светлинната сигнализация и за това е блъснат от мотрисата "Дезиро".

Сигналът за инцидента е получен в полицията малко след 16.30 часа.

Пострадалите са с различни травми и наранявания, на този етап няма информация за това дали има опасност за живота им, коментира говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов.

Той допълни, че е уведомено Районно управление "Транспортна полиция" в Пловдив, в чиято компетентност е разследването на подобни инциденти.

Сподели:

Коментари (0)

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

52-годишният пациент има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Протестиращите твърдят, че положението вече е непоносимо – сметта се трупа с дни, боклукът не се извозва редовно, а миризмата и плъзналите гризачи са ежедневие в много квартали

468 снегорина чистят републиканските пътища, шофьорите да карат с повишено внимание

468 снегорина чистят републиканските пътища, шофьорите да карат с повишено внимание

За повишаване безопасността на движение и при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработка на трасетата с инертни материали