26 Февруари, 2026

Йорданка Фандъкова: Основната ни цел е София да стане зелен град

Йорданка Фандъкова: Основната ни цел е София да стане зелен град

Поставихме като основна наша визия развитието на София като зелен град. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова по време на дискусия на тема "Зелени инвестиции-бизнес перспективи пред социалноотговорните компании", съобщи "Фокус".

"Зелен град означава безспорно по-добро качество на въздуха, намаляване на шума опазване на природата и опазване на околната среда, пестене на енергия, в това бизнеса би могъл директно да се включи, рециклиране на отпадъците и използването им в качеството на ресурс", посочи тя.

"Развиваме зелен града като изпълняваме модернизация на градския транспорт, строителството на метрото, реновирането на улиците, намаляване на трафика, енергийно- ефективно улично осветление, обновяване на сгради, системна грижа за парковете, обогатяване с нова зеленина, и разбира се, съвременно модерно управление на отпадъците", подчерта Йорданка Фандъкова.

"Създадохме специална програма, за да работим за подобряването на качеството на въздуха и всички проекти, които реализираме оценяват резултата от тези усилия и инвестициите са насочени именно по този начин", категорична бе тя. "Това е отговорно поведение, което изисква да преодолеем трупаните с години проблеми по отношение качеството на въздуха в София и то да го преодоляваме по-бързо, защото искаме още за нашите деца, не само за нашите внуци да осигурим малко по-чиста околна среда", коментира Йорданка Фандъкова.

Кметът на столицата благодари на министър Ивелина Василева и Министерството на околната среда и водите, на социалноoтговорния бизнес, както и на Станимир Хасърджиев и Националната пациентска организация.

Сподели:

Коментари (0)

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta потвърди, че ще закрие самостоятелния сайт messenger.com през април 2026 г. Съобщенията ще бъдат достъпни само през Facebook и мобилното приложение.

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

По време на събитието бяха представени и обобщени резултати от национално представително социологическо проучване на Агенция "Тренд" за обществените очаквания към местната и централната власт

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев