9 Юли, 2026

За бой над лекар - затвор

За бой над лекар - затвор

На първото заседание на парламентарната група на ГЕРБ за тази година са коментирани законодателните промени и е решено те да бъдат гласувани по най-бързия начин. 

„Особено след случая в Стара Загора, където отново беше нападнат лекар, аз смятам, че по най-бързия начин всички депутати, с пълен консенсус трябва да приемат тези промени в Наказателния кодекс", каза Атанасова.

Министерството на здравеопазването изнесе анкета, според която 74% от хората напълно подкрепят или са склонни да подкрепят промени в Наказателния кодекс, предвиждащи завишени санкции за посегателства срещу лекари при изпълнението на служебните им задължения. Отрицателно мнение по въпроса са изразили едва 5% от запитаните. 9% а са заявили, че по-скоро не са съгласни с нормативните, а 13 на сто нямат мнение.

 

Сподели:
Дигитализация на  архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов

Дигитализация на архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов

Вицепремиерът вече оправи домакинството на Евровизия, няма друга работа и сега се захвана с досиетата на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА

 Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Коментари (0)