Стоката е влязла през ГКПП-Русе
Пресякоха нелегален внос на над 20 тона свинско месо в страната, съобщиха от МВР. Контрабандната стока е влязла на 6 август през ГКПП-Русе.
На транспортното средство, управлявано от 32-годишен македонски гражданин, била поставена пломба с цел извършване на последващи контролни действия.
От търговското дружество било заявено място за разтоварване на месото - складова база в софийското село Подгумер. Там се явили двама мъже - на 33 и 34 години, които представили фалшиво пълномощно на данъчните инспектори.
Те са задържани с полицейска мярка за 24 часа. От Агенцията по безопасност на храните е наложена забрана за разпореждане със стоката.
Фактор
На транспортното средство, управлявано от 32-годишен македонски гражданин, била поставена пломба с цел извършване на последващи контролни действия.
От търговското дружество било заявено място за разтоварване на месото - складова база в софийското село Подгумер. Там се явили двама мъже - на 33 и 34 години, които представили фалшиво пълномощно на данъчните инспектори.
Те са задържани с полицейска мярка за 24 часа. От Агенцията по безопасност на храните е наложена забрана за разпореждане със стоката.
Още от Улицата
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км
Арести във варненското кметство "Поморски", издавало разрешително за строеж в "Баба Алино"
Задържани са 7 души заради съмнения, че са издавали фалшиви удостоверения за търпимост