22 Декември, 2025

Закопчаха трафиканти в Пловдив при спецакция на ДАНС и МВР

Закопчаха трафиканти в Пловдив при спецакция на ДАНС и МВР

При специализирана операция в Пловдив са задържани трима българи, трафиканти на чужденци с рисков профил.

Акцията е проведена на 3 декември на територията на Пловдив под ръководството и надзора на районната прокуратура в града. В нея са участвали Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС) и Министерство на вътрешните работи.

Тримата българи са задържани за 24-часа. Срещу заплащане те са осигурявали транспорт, места за настаняване и неистински документи за самоличност на чужденци с рисков профил, се казва в съобщението на МВР.

При извършените обиски и претърсвания са открити вещи и предмети, свързани с извършваните престъпления на групата.

Операцията е част от съвместните мерки на ДАНС и МВР за разкриване и пресичане на дейности по незаконно въвеждане и прехвърляне на чужденци към и през територията на България.

Провеждането на акцията е свързано и със засилените контратерористични мерки в контекста на повишената в световен мащаб терористична активност.

Продължава изясняването на самоличността на чужденците, прехвърляни незаконно през страната ни.

Сподели:

Коментари (0)

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

И тази сутрин София е в жълтия сектор по замърсяване на въздуха, сочи справка на БГНЕС в сайта за качеството на въздуха IQAir

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Участниците представиха богато разнообразие от ръчно изработени коледни играчки и сувенири, хранителни продукти, дървени и шивашки изделия

Австралия замлъкна и запали свещи в памет на жертвите на плажа Бонди

Австралия замлъкна и запали свещи в памет на жертвите на плажа Бонди

Баща и син са обвинени, че са имали за прицел празненството за Ханука край морето, при което бяха убити 15 души, включително деца и оцелели от Холокоста