23 Декември, 2025

Заради адвокатски хватки отложиха делото "Килърите"

Заради адвокатски хватки отложиха делото "Килърите"

Апелативният съд във Варна не даде ход на делото „Килърите” заради отсъствието на адвоката на подсъдимия Петър Стоянов-Сумиста. Процесът бе насрочен за 18 и 19 ноември, като двете резервни дати са 3-и и 4-и декември. Съдът отказа да измени мярката за неотклонение на подсъдимия Георги Вълев в по-лека, а по искането на Янко Попов за промяна на мярката бе назначена съдебномедицинска експертиза, която да установи актуалното му здравословно състояние.

Делото беше върнато от Върховния касационен съд (ВКС) в Апелативния съд заради допуснатите от първоинстанционния съд съществени процесуални нарушения при събирането и проверката на доказателствата и доказателствените средства, довели до ограничаване правото на защита на подсъдимия Петър Стоянов в етапа на съдебното следствие, имащо пряко отношение към предявените обвинения срещу него.

Според ВКС въззивната инстанция е имала правомощията и възможността да отстрани нарушенията, като осъществи въззивно следствие и в хода му да преповтори опорочените процесуално-следствени действия, но това не е направено.

Сподели:

Коментари (0)

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Жена е в опасност за живота, има и други пострадали

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Той смята, че е необходим плавен преход към еврото, но и е недопустимо да поскъпва водата в региони, страдащи трайно от безводие

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Първото заседание на ОИК-Варна се състоя на 23 ноември, което също се провали заради блокада от страна на ГЕРБ