9 Юни, 2026

Заради тапите ограничават днес движението на ТИР-ове

Заради тапите ограничават днес движението на ТИР-ове

За начало ограничават движението на тирове над 12 тона по автомагистралите и най-натоваренитe пътища на 6 септември, като забраната важи между 14:00 и 20:00 ч., съобщиха от пресцентъра на Агенция ”Пътна инфраструктура” (АПИ).

Това се прави с цел повишаване на безопасността при пътуване, облекчаване на трафика и спокойно пътуване за шофьорите на леки автомобили в края на четирите почивни дни около Деня на Съединението.

Очаква се интензивно движение на входовете на София, по автомагистралите „Тракия", „Хемус" и „Струма" и Е-79 - София - Кулата.

Необходимо е шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват въведените ограничения, пътната сигнализация и указанията на „Пътна полиция", която следи и предприема необходимите действия за организацията на движението.

Ограничението е за следните участъци от републиканската пътна мрежа:

- Автомагистралите;

- път I-1 Видин - Ботевград;

- път I-1 Благоевград - ГКПП „Кулата";

- път I-4 п. в. „Коритна" - Велико Търново - Шумен;

- път I-5 Русе - Велико Търново;

- път I-8 ГКПП „Калотина" - ГКПП „Капитан Андреево";

- път I-9 Дуранкулак - Варна - Бургас;

- път II-19 Симитли - Гоце Делчев;

- път II-86 Пловдив - Смолян;

- път II-99 Бургас - Царево.

Забраната не важи за МПС, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари (ADR).

Сподели:
И КЕВР ни удря с цените - обсъжда поскъпване на тока

И КЕВР ни удря с цените - обсъжда поскъпване на тока

Новината предизвика спонтанен протест на граждани, който ще се проведе срещу повишаване цените на електроенергията, което според омбудсмана е икономически необосновано

Президентът започва консултации с партиите за избор на нов ЦИК

Президентът започва консултации с партиите за избор на нов ЦИК

Със свой указ президентът утвърди правила за провеждането на публични консултации и процедурата за назначаване на състава на ЦИК

Минималните заплати в Европа през 2026 г.: Къде плащат най-много и защо България продължава да е на дъното?

Минималните заплати в Европа през 2026 г.: Къде плащат най-много и защо България продължава да е на дъното?

Люксембург, Ирландия и Германия са сред лидерите по минимални заплати в Европа, докато България остава на последно място сред страните от ЕС. Вижте как изглежда класацията и как покупателната способност променя реалната картина

Коментари (0)